Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese SNOW FILM FEST, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru. Součástí akce bude také přednáška horolezce Petra Misky Maška s promítáním o výstupu na Denali s Radkem Jarošem a na Čo-Oyu s Honzou Říhou.

 

ČEZ pro Janov zrušil odstávku elektřiny

Avizovaná odstávka elektrického proudu pro část Janova, která měla být v pátek 20. října, neproběhne. Společnost ČEZ Distribuce, a.s. ke zrušení přistoupila kvůli souběhu termínu s volbami do PSP ČR.

 

 

Doprava, stav komunikací, zdravotnictví, nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců či nadměrný nárůst administrativy na úkor obecních rozpočtů byly hlavními tématy společného setkání starostů Českolipska a Novoborska, které proběhlo ve čtvrtek 11. října v Pihelu. Jeho organizace se tentokrát ujalo město Nový Bor, které ve spolupráci s českolipskou radnicí pracovní jednání pro starosty pořádá.

 

 

Novoborská akademie spojených kinematografií (NASK) udílí každoročně ceny nejlepším českým filmům, hercům a režisérům. Akademii založil před šestnácti lety kinař Radovan Novotný, který vybudoval její renomé. Na letošní ročník se sešlo kolem osmdesáti vedoucích kin z celé republiky.

 

Rodina v centru zve širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne v úterý 17. října v komunitním centru v Nemocniční ulici (naproti autobusovému nádraží). Zájemci si mohou od 10:00 do 18:00 hodin prohlédnout prostory, seznámit se s poskytovanými službami a také si popovídat s pracovníky neziskové organizace o všem, co je zajímá. Součástí akce budou ruční dílny, v nichž si návštěvníci mohou vyrobit například mýdlo.

 

 

Část Janova bude bez elektřiny

V části Janova nepůjde v pátek 20. října 2017 v době od 12:30 do 14:30 hod. elektřina. Plánovaná odstávka se dotkne č.p./č. orient.: 29, 123, 132, 156, 159, 160, 161, 162, 164, 167, 175, 176.

 

 

Sklo nás spojuje. To je nové motto pro XIII. ročník Mezinárodního sklářského sympozia (IGS), které proběhne v Novém Boru od 4. do 7. října 2018. Generálním partnerem světového festivalu skla, jenž pořádá město Nový Bor a Sklářské muzeum Nový Bor ve spolupráci s místními sklářskými firmami, bude sklářská a designérská firma Lasvit s. r. o., role hlavního partnera se zhostí Liberecký kraj. Rozšíří se i počet firem, v nichž bude moci veřejnost pozorovat umělce při práci. Na studentské sekci se bude poprvé podílet sklářská škola z Kamenického Šenova.

Čím se lišil partnerský život v minulosti oproti současnosti? Měli se naši předci méně rádi a více se tolerovali? Městská knihovna Nový Bor srdečně zve v úterý 10. října 2017 v 17:00 hodin do čítárny knihovny na besedu se spisovatelkou Martinou Bittnerovou.

 

 

Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, z.s., již 13 let organizuje prezentační akci „Týden s civil-kami“, která představuje veřejnosti rozsáhlou činnost celorepublikové organizace pro osoby postižené civili-začními chorobami. Základní organizace SPCCH v ČR, z. s. Nový Bor na tento týden připravila řadu akcí, na nichž je vítaná široká veřejnost.
Městská knihovna Nový Bor již tradičně vyhlašuje v „Týdnu knihoven“ amnestii pro čtenáře dlužníky. V průběhu tohoto týdne (od 2. do 6. října 2017) mohou čtenáři vrátit do knihovny všechny déle upomínané a nevrácené knihy bez finančního postihu.

Sociální služby města Nový Bor, p. o. zvou veřejnost na Den otevřených dveří v Denním stacionáři Meduňka (Žižkova 159), který proběhne v úterý 5. října od 13:00 hod. do 18:00 hod.. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory zařízení a seznámit se s poskytováním této sociální služby určené seniorům se sníženou soběstačností a osobám se zdravotním postižením.

 

 

Povinnost registrace agend v základních registrech přinesla zásadní změnu i pro školy zřizované obcemi všech typů. Školy a školská zařízení budou díky povinnosti registrace agendy „školský zákon“ vedeny v základním registru práv a povinností jako orgány veřejné moci (OVM).

 

Upozorňujeme tímto poplatníky na konec splatnosti druhé části poplatku za komunální odpad a vyzýváme je k urychlené úhradě. Tu je možné učinit následujícími způsoby:
v hotovosti na pokladně Městského úřadu v Novém Boru v budově „B“
bankovním převodem na účet města Nový Bor – č. účtu 2022-525421/0100 – k platbě nezapomeňte připojit variabilní symbol poplatníka.

 

Na dva dny se pro veřejnost otevřela nově zrekonstruovaná smuteční síň na Lesním hřbitově. Zájemci si mohli celý objekt prohlédnout a prostřednictvím nainstalovaných bannerů se seznámit jak s historií smuteční síně, tak s průběhem samotné rekonstrukce.

Sto dětí, 54 vodních proudů a navrch dva mohutné proudy prosvícené 8 barevnými světly na hudbu, jejíž úvod tvořily nejznámější takty symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany. Tak vypadá nový český rekord, za nímž je družstvo dětských hasičů z Nového Boru.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny