Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Společné jednání představitelů obcí  ORP Nový Bor a Česká Lípa se uskutečnilo ve čtvrtek 26. května 2016 v Pihelu, symbolicky na půli cesty mezi Novým Borem a Českou Lípou. 
Dne 2. 6. 2016 navštíví pracovníci OŽP MěÚ Nový Bor kočičí a psí útulky (Kozly a Dobranov), se kterými město Nový Bor na základě smluv dlouhodobě spolupracuje.
Nový Bor, konkrétně městská část Janov, má od 23. května 2016 nové pietní místo. 
Přes osm set dětských návštěvníků si o víkendu užívalo v Městském divadle v Novém Boru pohádek. Pět divadelních souborů tu soutěžilo nejen o přízeň diváků, ale i poroty. 

Energeticky úsporné bydlení (EÚB)


EÚB je zjednodušený název pro specifický cíl 2.5 - Snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení, v rámci kterého je možné žádat o podporu v IROP na snížení energetické náročnosti bytových domů mimo území hlavního města Prahy.
 

V městském divadle v Novém Boru se bude konat tento víkend 20. až 22. května tradiční přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých hrajících pro děti. Během třídenního maratonu pohádek budou moci návštěvníci zhlédnout šest zajímavých pohádek.
V polovině května se v Novém Boru a okolí konal již 10. ročník sportovně branné soutěže s názvem Výsadek-Antimony. Tradiční akce, kterou pořádala Československá obec legionářská, jednota Liberecký kraj (ČsOL LK) společně s městem Nový Bor a Alliancí Military Clubs ČR, má poslání uctít oběti Rumburské vzpoury a události z roku 1943 související s paradesantním výsadkem Antimony.
Tradiční Sklářské slavnosti se v Novém Boru uskuteční poslední červnový víkend 24. – 25. 6. na náměstí Míru. Město Nový Bor a společnost Kultura Nový Bor, s.r.o. zve návštěvníky už na dvanáctý ročník, na kterém je přichystána řada lákadel: sklářský trh, výtvarné dílny nejen pro děti, ukázky sklářských technik, koncerty, divadelní představení, hořící loutky, módní přehlídka aj.
Ve dnech 18. - 19. 5. 2016 proběhne pokládka asfaltových vrstev v ulici Egermannova. 
V sobotu 14. května se v areálu novoborského koupaliště uskuteční VIII. ročník sportovně branné soutěže Výsadek-Antimony.

Blíží se doba dovolených a řada rodičů v současnosti řeší otázku pořízení cestovních dokladů pro své ratolesti. Již několik let totiž platí, že při cestách do zahraničí musí mít svůj vlastní doklad i děti mladší patnácti let.

Ministerstvo dopravy se důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, podle nichž mají motoristé v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, měnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Z dané vyhlášky žádná taková povinnost nevyplývá.
Město Nový Bor bylo na základě své žádosti v závěru roku 2015 vybráno ke spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování (ASZ). V listopadu 2015 schválili zastupitelé města Memorandum o spolupráci s ASZ. V březnu 2016 poté započala práce Lokálního partnerství Nový Bor, scházejí se pracovní skupiny, jejich členové připravují podklady pro Strategický plán sociálního začleňování a lokální konzultantka pracuje na vstupní analýze.
Změna klimatu je v současnosti často diskutovaným tématem na různých úrovních. Jsou to ale zejména města, která mohou převzít v této souvislosti iniciativu, a to například zapojením do projektu s názvem Zvyšování povědomí o adaptačních opatřeních na změnu klimatu v prostředí českých měst s využitím norských zkušeností. Právě na tomto projektu realizovaném neziskovou organizací CI2 od začátku září 2014 do konce dubna 2015 participoval také Nový Bor, a to jako jedno ze dvou měst v rámci celé České republiky. Druhým městem byl Hrádek nad Nisou.
Odpoledne v úterý 10. května dojde na několik hodin k odstávce elektrické energie v části Nového Boru. Podle informací společnosti ČEZ se jedná o lokalitu některých úseků ulic B. Egermanna, Lipová a Generála Svobody.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel