Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Na městském úřadu nejede výtah

Upozorňujeme vozíčkáře, obyvatele s omezenou mobilitou a maminky s kočárky, že v budově městského úřadu na nám. Míru nejede výtah. Závada na řídící jednotce, kterou poškodily víkendové výpadky elektrického proudu, by měla být odstraněná do pátku 21. července. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

 

 

Rekonstrukce smuteční síně na Lesním hřbitově v Novém Boru se blíží k závěru. Přestavbu sto let starého objektu za zhruba 9 milionů korun provázely komplikace, které termín dokončení posunuly o několik měsíců. Aktuálně město připravuje podmínky pronájmu smuteční síně.

 

 

 

 

Město Nový Bor nechalo opravit zanedbaný hrob básníka Josefa Jaroslava Kaliny na Olšanských hřbitovech v Praze. Současník Karla Hynka Máchy je významným novoborským rodákem, od jehož narození loni uplynulo 200 let a zároveň si město letos připomíná 170 let od jeho úmrtí. Práce proběhly v rámci projektu Adopce hrobů českých velikánů, do něhož se Nový Bor zapojil loni na podzim.

 

Město Nový Bor zasáhla smutná zpráva. V úterý 4. července nás opustil po dlouhé těžké nemoci Radovan Novotný, významná osobnost novoborské kultury.

 

S ohledem na potvrzený výskyt afrického moru u divokých prasat na Zlínsku vydala Státní veterinární správa preventivní doporučení pro postup při nálezu uhynulého zvířete.

 

Kvůli rekonstrukci vodovodního řadu ve Sklářské ulici musí tamější obyvatelé počítat s dílčími odstávkami vody. Ta první je naplánovaná na středu 19. července od 8:00 do 15:00 hod. a dotkne se ulic Sklářská a B. Egermanna.

 

 

V části Nového Boru nepůjde v pondělí 10. 7. 2017 v době od 12:00 do 14:30 hod. elektřina. Plánovaná odstávka se dotkne ulic Boženy Němcové, Bratří Čapků, České, Sloupské, Husova, Lesná, Na Svahu a U Obory. Ve středu 13. 7. 2017 nepůjde elektrický proud v Kalinově ul. č. p. 621.

 

Upozornění na uzavírku silnice mezi Janovem a Chotovicemi

Práce na obnově povrchů po výstavbě kanalizace uzavřou krajskou silnici III/26850 mezi Janovem a Chotovicemi. Omezení by mělo začít platit od pondělí 10. července a potrvá zhruba do poloviny srpna.

 

Od pondělí 10. července je možné zajet na náměstí Míru pouze z Liberecké ulice (za radnicí), komunikace je ve směru ke Sklářskému muzeu nově průjezdná v obou směrech kvůli zajištění zásobování. Změna dopravního režimu je nutná kvůli rekonstrukci křižovatky mezi Sklářským muzeem a základní školou. Práce by tu podle harmonogramu měly skončit nejpozději se začátkem školního roku. Dopravní omezení pro chodce a řidiče viz. fotografie.

 

Tři žhavé novinky z mezinárodní filmového festivalu v Karlových Varech mohou diváci zhlédnout v Městském kině v Novém Boru už od 10. do 12. července, bezprostředně po skončení festivalu.  Letos se mohou těšit na chytrou americkou romantickou komedii podle skutečného příběhu Pěkně blbě, francouzský psychoerotický thriller Dvojitý milenec a mladý odvážný debut z berlínského prostředí Axolotl Overkill.

Městské kino si pro vás připravilo na léto hned několik filmových lahůdek.  Zároveň upozorňujeme, že je projekce posunuta od 18:30 a od 21:00 hod., pohádky pro děti začínají v 16:30 hod..

 

Severočeská vodárenská společnost, a.s. zahájí v těchto dnech rekonstrukci dožilých částí kanalizace a vodovodu v ulicích Boženy Němcové, České a Sloupské v Novém Boru. Práce na jednotlivých úsecích budou probíhat v 8 etapách a vyžádají si dopravní omezení v daných lokalitách. Podle schváleného harmonogramu by rekonstrukce měla být hotová do poloviny listopadu.
Uzavření sběrného dvora
Upozorňujeme, že sběrný dvůr bude na státní svátky ve středu 5. 7. a ve čtvrtek 6. 7. uzavřený.

Český hydrometeorologický ústav vydal ve středu 28. června pro celý Liberecký kraj výstrahu před velmi silnými bouřkami, které může doprovázet krupobití, přívalové srážky s úhrny 30 mm, ojediněle může spadnout až 50 mm, a nárazový vítr. Podle meteorologů by bouřky měly kolem půlnoci ustávat a přejdou ve vydatný déšť. Nejvyšší srážkové úhrny se očekávají v Libereckém a Ústeckém kraji, kde by mohlo během čtvrtka (29. 6.) spadnout až 60 mm.

 

Hry, soutěže, jízda na segway a mnoho dalšího čeká na všechny děti a jejich rodiče, kteří v pátek 30. června dorazí přivítat prázdniny na novoborské koupaliště. Město Nový Bor, DDM Smetanka, TJ Jiskra Nový Bor a Kultura Nový Bor tu pro ně přichystali tradiční akci Hurá prázdniny. Sportovně zábavný program zahájí Novoborské mažoretky a DTK Boráček v 14:00 hod..
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny